„Wszyscy jesteśmy wyjątkowi”– pod takim hasłem 7.05.2019r obchodziliśmy DZIEŃ WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Spotkanie, organizowane wspólnie z Biblioteką Pedagogiczną oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury, odbyło się w Starym Ratuszu i zgromadziło ludzi, którym bliska jest idea pełnego uczestnictwa osób z dysfunkcjami w życiu naszego miasta. Była to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, zaplanowania wspólnych działań. Zaprezentowano twórczość osób  biorących udział w zajęciach ŚDS-uDom Anki”, Warsztatów Terapii Zajęciowej,  ŚDS-u „Dom Tęcza”, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Kłecka oraz CAS LARGO. Szczególnymi akcentami spotkania była wystawa fotografii Aliny Wilczkowskiej oraz pokaz filmu „Mam takie marzenie” autorstwa Małgorzaty Święcichowskiej i Kajetana Święcichowskiego.

Spotkanie pokazało jak należy wprowadzać w życie idee integracji i jak wiele jeszcze pracy przed nami aby osoby niepełnosprawne nie były zamykane w swoim środowisku ale mogły być pełnymi uczestnikami życia społecznego.

Bardzo dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej i Miejskiemu Ośrodkowi Kultury za współpracę oraz wszystkim uczestnikom spotkania za przybycie i wspólne spędzenie popołudnia.

 

Liczba wejść
  • 79288Odsłon razem:
  • 43270Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out