RÓŻNE FORMY RUCHU
Prowadząca: Ewa Woźniak
Grafik: poniedziałek, wtorek; godz.: 16:15 – 17:45

Joga jest jedną z najstarszych tradycji samodoskonalenia i wewnętrznego rozwoju kultywowaną przez człowieka. Joga, poprzez pracę z ciałem, prowadzi do poprawy jakości życia i utrzymania ciała w zdrowiu. Praktyka prowadzi do pogłębieni zdolności koncentracji i wyciszenia rozbieganego umysłu. Stajemy się wewnętrznie zintegrowani, pozostając jednocześnie w harmonii z otoczeniem.

Joga może być stosowana i uprawiana w każdych okolicznościach i w każdym czasie. Nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć jej naukę. Jest ona szczególnie cenną formą aktywności fizycznej dla ludzi w starszym wieku, pomaga  w zachowaniu sprawności i wzmacnia mięśnie. Jest sposobem na życie, na zintegrowanie się w środowisku ludzi o podobnych zainteresowaniach. Potrafi stać się elementem codziennego życia i aktywności, uczy utrzymywania harmonijnych związków z innymi ludźmi.

     
GIMNASTYKA
KOREKCYJNA
Prowadząca: Monika Bartkowiak
Grafik: piątek; godz.: 14:00 – 15:00 oraz 15:15 – 16:15

Zajęcia adresowane są do wszystkich chcących poczuć zmianę w ciele.

Gimnastyka korekcyjna jest specjalną formą ćwiczeń, w której ruch został podporządkowany różnym celom terapeutycznym. Proponujemy:

  • trening rozwoju zwiększający świadomości ciała,
  • specjalnie przygotowany zestaw ćwiczeń ruchowych, który ma doprowadzić do korekcji postawy ciała,
  • ćwiczenia relaksacyjne,
  • ćwiczenia profilaktyczne „ZDROWY KRĘGOSŁUP”
  • ćwiczenia oddechowe.

Nigdy nie jest za późno, aby zacząć się ruszać!

 

ZUMBA Prowadząca: Monika Dąbek-Gadzińska
Grafik: zajęcia zawieszone

Zumba to połączenie tańca, fitnessu i treningu wytrzymałościowego. Proste układy bazujące na tańcach latynoamerykańskich wprawią w dobry nastrój każdego uczestnika.

Na zajęcia może przyjść każdy niezależnie od wieku i sprawności. Można tu spalić kilkaset kalorii i uzupełnić poziom endorfin na cały tydzień! Co więcej, Zumba pozytywnie wpływa na poprawienie wydolności organizmu i pracę serca.

Cotygodniowe zajęcia w rytmie pobudzającej muzyki wprowadzają atmosferę świetnej zabawy i pozwalają odreagować nagromadzone napięcia. To świetny sposób na radzenie sobie ze stresem i trudnościami dnia codziennego oraz okazja do spotkań w życzliwym, akceptującym gronie co jest doskonałą formą integracji.

   
TAI-CHI Prowadząca: Micha Posłuszny
Grafik: 
piątek, godz.: 16:30 – 17:30

Tai-chi jest starochińską sztuką poruszania się. Opiera się na ćwiczeniach prowadzących do panowania nad własnym ciałem i umysłem. Ćwiczenia mogą wykonywać ludzie w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Na zajęciach można znaleźć zarówno formy relaksacji jak też ćwiczeń wzmacniających, poprawiających koordynację ruchową. Poprzez ćwiczenia oddechu wyraźnie poprawia się komfort u osób cierpiących na choroby układu oddechowego. Zapraszamy wszystkich, którzy mają potrzebę wyciszenia i oderwania od codziennego zabiegania.

RÓŻNE FORMY TAŃCA Prowadząca: Marcin Kuźlak
Grafik: czwartek, godz.: 15:30 – 17:30

Tańczyć może każdy, bez względu na wiek i sprawność. Jest to doskonałe lekarstwo dla duszy i ciała. Rytmiczne ruchy w takt muzyki odprężają, redukują napięcie mięśniowe i dają poczucie kontroli nad własnym ciałem. Pozwalają również uwolnić i odreagować nagromadzone emocje oraz uzyskać równowagę wewnętrzną.

Cotygodniowe zajęcia to również okazja do spotkań towarzyskich, nawiązywania nowych znajomości, odnajdywania w sobie pasji. Jest to doskonała forma rehabilitacji zarówno fizycznej jak i społecznej.

Zajęcia mają formę tańca towarzyskiego solo lub w parach.

Taniec pomaga pokonywać bariery, szczególnie te, które budujemy sobie sami. Dlatego też Pracownia Ruchu i Tańca proponuje nową formę zajęć tanecznych skierowanych do osób poruszających się na wózkach.

 

Cofnij…

Liczba wejść
  • 71175Odsłon razem:
  • 37877Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out