Druga edycja przeglądu Teatrzyków Kamishibai okazała się bardzo udana. Cieszy nas zarówno duża ilość występujących grup jak też pełna widownia. Przegląd pokazał jak wiele możliwości daje ta forma ekspresji twórczej. Przepiękną , odwołująca się do poznania zmysłowego opowieść o pszczołach zaprezentował SOSW z Kłecka. Grupy dziecięce ze szkół w Lednogórze, Wierzonce, SP 12 z Gniezna czy ze świetlicy „Dzieci z Chmur” zaprezentowały przedstawienia kolorowe, rozśpiewane pełne energii. Najbardziej spontaniczną widownię jak zawsze stanowiły dzieci z przedszkola, dla których opowieści o Misiu i Mikołaju zaprezentowały panie z bibliotek. Pojawiły się też historie skierowane dla trochę starszych dzieci w wykonaniu Grupy Bajarzy WędrujeMy. Szczególną widownię stanowili uczniowie z III LO, którzy rozpoczynają swoją przygodę z teatrzykiem i którym życzymy wiele frajdy w pracy twórczej.
Po południu wszyscy zainteresowani mogli spotkać się z bajkami terapeutycznymi. Wykłady dr Pauliny Gołaskiej, Ewy Witasik oraz Barbary Polińskiej pokazały istotę „terapeutyczności” opowieści czy wskazały najbardziej wartościowe książki. Michał Frydrych przeczytał bajkę terapeutyczną nagrodzoną w konkursie organizowanym przez GSW Milenium, której autorką jest Barbara Polińska. Poruszała ona problem radzenia sobie ze śmiercią bliskiej osoby i wywołała wiele wzruszeń.
Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za współpracę a wszystkim, którzy zechcieli być z nami w tym dniu, za ciepłe słowa i pomoc w organizacji przeglądu.

 

Liczba wejść
  • 81520Odsłon razem:
  • 45061Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out