Wzorem roku ubiegłego CAS LARGO włączyło się w akcję „ Ferie w mieście”. Tym razem gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej  nr 10. Zajęcia  miały miejsce się 17 i 18.stycznia. Pierwszego dnia odbyło się przedstawienie Teatrzyku Kamishibai „Tajemnica Nocy Świętojańskiej” , ze szczególnym uwzględnieniem roli babci. Po przedstawieniu odbyły się  warsztaty krawieckie. Dzieci szyły upominki z okazji Dnia Babci. Bardzo nas cieszy fakt, że kilkoro dzieci zainteresowało się szyciem i uczestniczyło w  popołudniowych Zajęciach Artystycznych.

Drugiego dnia zaprosiliśmy do nas pracowników Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, którzy prowadzili zajęcia pod hasłem „(NIE)SPRAWNI W KULTURZE”. Dzieci w czasie warsztatów mogły doświadczyć jak spostrzegają świat osoby niewidzące oraz jak pomagać osobom niepełnosprawnym. Zajęcia zakończyły się ponownie przedstawieniem Teatrzyku Kamishibai. Uśmiechnięte buzie oraz miłe słowa ze strony dzieci były dla nas wielką nagrodą.

Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z bardzo twórczym zespołem MPP na Lednicy. Proponowane zajęcia nie tylko uwrażliwiają na potrzeby osób niepełnosprawnych ale też wskazują, że są one pełnoprawnymi członkami naszej społeczności. Warto ten przekaz kierować do najmłodszych bo przecież „ czym skorupka za młodu….”

Liczba wejść
  • 81650Odsłon razem:
  • 45180Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out