Za nami piąty już Dzień Sztuki , który jak zwykle zgromadził wielu przyjaciół CAS LARGO. Mogliśmy podziwiać prace wykonane w pracowni malarskiej i rzeźbiarskiej, przedstawienie grupy teatralnej oraz pokaz tańca na wózku.

Pięknie zaprezentowała się nasza para taneczna Lidka i Marcin, którzy mają marzenie aby wystąpić w Mistrzostwach Polski w tańcu na wózku. Czeka ich ciężka praca ale widząc ich zapał i determinację wierzymy, że się uda.

Pracownia teatralna pod kierownictwem Michała Frydrycha pokazała nam swoje całkiem nowe oblicze. Przedstawienie pokazało jak wielki potencjał tkwi nie tylko w aktorach ale też w wierszach Jana Brzechwy. Teksty dobrze wszystkim znane zabrzmiały jakby trochę inaczej niż te czytane dzieciom na dobranoc. Ukryte w nich prawdy uniwersalne, schowane za prosta formą i odrobiną humoru, skłaniają do refleksji i zadumania. To zdecydowanie nie było przedstawienie tylko dla dzieci, choć mamy nadzieję zaprezentować je również przed małą widownią.

Wiosenne inspiracje”– pod takim hasłem zaprezentowała się pracownia rzeźbiarska. Wśród prac królowały kolorowe ptaki , wzbudzające podziw precyzją wykonania i niezwykle realistycznymi barwami. Oprócz ptaków zobaczyć mogliśmy płaskorzeźby i świątki czyli motywy charakterystyczne dla sztuki ludowej. Swoje prace pokazał też prowadzący zajęcia -Mieczysław Najkowski. Widząc mnogość prac, ich różnorodność oraz sposób wykonania trudno uwierzyć, że pracownia działa dopiero kilka miesięcy.

Był to wieczór wielu wzruszeń i pięknych słów, które świadczą o tym, że naszą społeczność tworzą ludzie niezwykli-dający sobie nawzajem życzliwość, wsparcie , akceptację oraz możliwość odkrywania siebie na nowo. Dziękujemy wszystkim za obecność, zaangażowanie i pomoc w przygotowaniu spotkania.

Liczba wejść
  • 81650Odsłon razem:
  • 45180Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out