5 lutego w CAS LARGO zorganizowane zostało pierwsze w tym roku spotkanie integracyjnego. Bohaterkami wieczoru była gwara gnieźnieńska i rzeźba ludowa. Spotkanie składało się z wernisażu wystawy rzeźb powstałych w naszej pracowni oraz występu grupy Eka Bolecha.

Tym razem na wystawie znalazły się przede wszystkim płaskorzeźby przedstawiające kwiatowe ornamenty, motywy religijne i zwierzęce tak charakterystyczne dla tego rodzaju twórczości. Na wystawie znalazły się też postacie ludzkie. I tu mogliśmy porównać figury powstałe jako pierwsze prace uczestników oraz te najbardziej aktualne w postaci np. kapeli ludowej. Odrębną kategorie stanowiły zabawki i fantastyczne stworzenia wykonane z myślą o najmłodszych. Okiem laika dostrzec można rozwój warsztatu uczestników zajęć jak też odrębne, rozpoznawalne style poszczególnych osób. Gratulujemy i cieszymy się, że pracownia się rozwija i łączy osoby w tak różnym wieku.

Eka Bolecha to grupa popularyzująca gwarę gnieźnieńską, której opiekunem jest Andrzej Malicki. Pełen energii występ dał uczestnikom wiele radości i pokazał jak ważną rolę w budowaniu społeczności ma tradycja i język przodków. Wypełniona sala pokazała jak dużym zainteresowaniem cieszy się to co nasze, swojskie i choć nie wszyscy wszystko rozumieli to na pewno dobrze się bawili.

 

 

Liczba wejść
  • 81651Odsłon razem:
  • 45181Gości razem:
  • 1Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out