Mimo niesprzyjającej pogody, liczne grono Przyjaciół CAS LARGO spotkało się na prezentacji twórczości uczestników zajęć oraz zaproszonych gości. Mogliśmy posłuchać wierszy Rolandy Brelińskiej czytanych przez naszą grupę teatralną, podziwiać rękodzieło Lucyny Kurdykowskiej, obrazy malowane przez Katarzynę Niedzielską Kaniewską oraz fotografie wykonane przez uczestników zajęć pracowni fotograficznej.

Panie Lucyna i Katarzyna to matka i córka. Tworzą piękne obrazy za pomocą igły i pędzla przyciągające uwagę , subtelnością barw i kunsztem wykonania. Pani Lucyna posługuje się wieloma technikami rękodzielniczymi. Możemy zatem podziwiać serwetki wykonane szydełkiem, frywolitkową biżuterię, ozdoby z koralików, przedmioty ozdabiane metodą decoupage czy inne ręcznie wykonane cudeńka. Prace obu pań zagościły w LARGO dzięki współpracy z Polskim Związkiem Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pracownia fotograficzna pod kierunkiem Przemysława Degórskiego pokazała nam przede wszystkim interesujące zdjęcia reportażowe. Dokumentują one wydarzenia istotne dla naszego miasta oraz pracę CAS LARGO. Uwagę przyciągają również piękne krajobrazy zatrzymane w kadrze uczestników zajęć.

Grupa teatralna z wielką wrażliwością zaprezentowała niezwykle osobiste wiersze pani Rolandy, która w takiej formie pokazała  je światu po raz pierwszy w życiu. Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże w dalszym rozwoju jej literackiego talentu i że to dopiero początek drogi.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji spotkania.

Liczba wejść
  • 81520Odsłon razem:
  • 45061Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out