Mikołajkowa Zumba jak zwykle przyniosła uczestniczkom wiele radości, co widać na zdjęciach umieszczonych poniżej.
[Czytaj więcej...]
7 grudnia mieliśmy okazje gościć w CAS LARGO poetkę – Elżbietę Gałęzewską Krasińską. Pani Elżbieta jest gnieźnianką i zawsze chętnie prezentuje swoją twórczość w naszym mieście. Tym razem jako przedstawicielka Związku Literatów Polskich przybliżała twórczość polskich poetów współczesnych oraz swoją własną – zawartą w tomikach „Pryzmat codzienności”, „Tylko dotykam czule opakowań” oraz nigdzie dotąd niepublikowaną. W trakcie spotkania przy filiżance herbaty p. Elżbieta opowiedziała o początkach swojej przygody z poezją oraz procesie twórczym w czasie którego powstaje. Było to kameralne spotkanie w spokojnej, ciepłej atmosferze jesienno-zimowego zadumania. Dziękujemy p. Elżbiecie oraz wszystkim, którzy znaleźli chwilę w przedświątecznej krzątaninie. [Czytaj więcej...]
1 grudnia za sprawą teatrzyku kamishibai do SP 3 zawitała księżniczka z zamku gnieźnieńskiego. Nasza grupa zaprezentowała autorską adaptację znanej legendy połączoną z opartymi na niej zajęciami warsztatowymi. W zajęciach łącznie uczestniczyło około sześćdziesięcioro dzieci (3 klasy). Było to dla nas wszystkich nowe doświadczenie wymagające wiele energii ale również przynoszące wiele satysfakcji. „ Nie spodziewałem się że będziemy mieli taka fajną lekcję”- podsumował zajęcia jeden z uczniów. Spotkanie z każdą kolejna grupą pokazuje jak uniwersalnym narzędziem w pracy z dziećmi jest Papierowy Teatr.
[Czytaj więcej...]
24.11.2017r. Teatrzyk Kamishibai zawitał do Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie nasza grupa pokazała baśń japońską pt. „ Ogród niebios”. Dzieci oprócz przedstawienia miały okazję uczestniczyć w warsztatach orgiami, w czasie których robiły papierowego motyla. Bardzo cieszymy się, że możemy pokazać efekty naszej pracy również poza CAS LARGO i że przedstawienia cieszą się zainteresowaniem dzieci, które w skupieniu słuchały historii o prawdziwej miłości.
Dziękujemy P. Jadwidze z Biblioteki SP3 za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na następne spotkania.
[Czytaj więcej...]
Wieczór poetycki

Ciepłe płomienie świec, piękna muzyka i poezja zagościły w Largo w dn.23.11.2017r przy okazji wieczoru autorskiego Izabeli Paszko, która w ten sposób dzieliła się z nami radością z wydania swojego debiutanckiego tomiku poezji pt. „List do marzenia”. Poezję czytała sama autorka oraz uczestnicy Grupy Teatralnej pod kierownictwem Andrzeja Malickiego a oprawę muzyczną stanowiły piękne, nastrojowe utwory grane na akordeonie przez Oleksandra Cherevchenko – naszego gościa z Ukrainy.
Gratulujemy Izie odwagi i determinacji w dążeniu do spełniania marzeń a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i stworzenie niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosfery spotkania.
[Czytaj więcej...]

25.10.2017 w Largo po raz kolejny odbyło się spotkanie będące okazją do zaprezentowania działających pracowni. Grupa – Teatrzyk Kamishibai po raz pierwszy zaprezentowała efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Teatrzyk Kamishibai to sztuka opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych kart umieszczonych w drewnianej skrzynce będącej dla nich tłem.
Widzowie mieli okazję obejrzeć japońską baśń „Ogród Niebios” oraz „Tajemnicę Zamku Gnieźnieńskiego” w autorskim opracowaniu graficznym i literackim. Baśniowa atmosfera przedstawień podkreślona była stylową muzyką, strojami osób czytających i osobą bajarza w czarnej pelerynie, który wprowadzał widzów w ten niezwykły świat. Po raz kolejny okazało się, że w dobie komputerów i TV ciągle mamy wielką potrzebę żywego kontaktu i zasłuchania w opowieści bajarzy o czym świadczyła ilość osób przybyłych na ten wieczór.
Natura i architektura to tytuł wystawy fotograficznej, której wernisaż miał również miejsce tego wieczoru. Pracownia fotografii zaprezentowała niezwykłe, bardzo osobiste spojrzenie na Gniezno. Autorzy zdjęć zwrócili nam uwagę na przepiękne detale architektoniczne, które na co dzień mijamy nie zwracając na nie uwagi. Smutne spojrzenie lwa, który przez wiele lat strzegł wejścia do apteki Pod Lwem a, Św.Jerzy dzielnie walczący ze smokiem, sierp i snop zboża to niemi świadkowie mijającego czasu uchwyceni w obiektywie aparatu. Obok nich możemy podziwiać piękno gnieźnieńskich jezior i parków. Gałązka wiśni na tle muru, ptak ukrywający się w trzcinie są odzwierciedleniem wrażliwości autorów. Wystawę można zobaczyć w Largo do 15.11.2017. [Czytaj więcej...]

30 lipca 2017 roku był bardzo ważnym dniem dla naszej grupy Teatrzyku Kamishibai. Zostaliśmy zaproszeni przez Bibliotekę Pedagogiczną do zaprezentowania naszego autorskiego przedstawienia pt. Tajemnica Zamku Gnieźnieńskiego na Koronacji Królewskiej. Oryginalny tekst, ilustracje oraz nieznana szerzej forma teatrzyku, cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców, co było dla nas źródłem wielkiej satysfakcji. Stawiamy pierwsze kroki , które są może jeszcze niepewne ale ciągle uczymy się i odkrywamy nowe możliwości. Dziękujemy Bibliotece Pedagogicznej za umożliwienie nam zaprezentowania baśni oraz wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu przedstawienia.

W związku z licznymi wyjazdami wakacyjnymi naszych uczestników oraz prowadzących nastąpią zmiany w rozkładzie zajęć.

Gimnastyka – środa o godz. 15:15

Zajęcia

Przerwa urlopowa

Teatralne

1.07-31.08

Komputerowe

1.07-31.08

Malarstwo

1.07-31.08

Klub miłośników j. angielskiego

zawieszone

Gimnastyka

24.07-6.08

Zumba

16.07-22.07

Rękodzieło

24.07-6.08

Fotografia

1.08-31.08

Psycholog

1.08-31.08

Pozostałe zajęcia bez zmian.

Tradycją stają się już letnie wyjazdy integracyjne uczestników zajęć w CAS LARGO do Dębnicy. Korzystając z gościnności Stowarzyszenia PROMYK Dębnica, wyjechaliśmy powitać lato. Aura okazała się mało letnia i pokrzyżowała nieco plany, ale spotkanie na łonie natury było bardzo sympatyczne. Organizatorzy zadbali o to, by mimo padającego deszczu można było spędzić czas twórczo. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach rzeźbiarskich, czego efektem były ulepione, zgodnie ze słowiańska tradycją, garnki.

Spotkanie zakończyło wspólne biesiadowanie.

Bardzo dziękujemy PROMYKOWI DĘBNICA za zaproszenie i liczymy na dalszą  współpracę.

28.06.2017 r. w CAS LARGO odbyło się kolejne spotkanie łączące różne pokolenia i środowiska. Tym razem okazją był wieczór muzyczny z balladami zespołu Scorpions. Zebrani mogli posłuchać polskich przekładów tekstów ballad czytanych przez p. Marka Cybułkę, na tle muzyki zespołu. Wieczór był bardzo poetycki i pełen zadumy a został dedykowany jednej z uczestniczek zajęć w CAS LARGO, która przegrała swoją walkę z chorobą. Bardzo dziękujemy p. Markowi i p. Iwonie za zaproszenie do „krainy łagodności” – którą tworzą muzyka, poezja i wrażliwi ludzie.

Pikniki z okazji Dnia Dziecka organizowane dla rodzin zastępczych są stałym punktem działań pomocowych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.  W tym roku odbył się on w dniu 7.06.2017 roku w Centrum Kultury EsTeDe. Wśród wielu atrakcji przygotowanych dla dzieci znalazły się również działania pracowników i uczestników zajęć CAS Largo. Widoczna była grupa fotograficzna z p. Michałem, a efekty ich pracy mamy nadzieję zobaczyć już wkrótce.

Do aktywności całe rodziny zachęcała p. Monika i grupa ZUMBY. Dzieci miały okazję poznać technikę dekupage pod okiem p. Anety, lepić ozdoby z masy solnej z p. Ireną, czy uczestniczyć w przedstawieniach teatrzyku Kamishibai.

Bardzo dziękujemy za pomoc i współpracę Bibliotece Pedagogicznej w osobie P. Elżbiety Sobeckiej i P. Kasi Wilczkowskiej na co dzień z nami współpracującej przy tworzeniu teatrzyku oraz p. Dance z teatru im. A.Fredry za pomoc w doborze i wypożyczeniu stroju i pięknych kapeluszy.

Wszyscy się świetnie bawili a dobrego samopoczucia nie zepsuł nawet nagły deszcz.

Integracja to działanie zmierzające do wzajemnego poznania, szukania tego co wspólne. Wtedy okazuje się, że osoba na wózku po prostu inaczej się porusza, cudzoziemiec po prostu mówi innym językiem, osoba starsza ma po prostu więcej zmarszczek, a wszyscy jesteśmy  ludźmi o podobnych potrzebach.

Właśnie tak rozumianej integracji służą spotkania organizowane w CAS LARGO. Nie inaczej było 24.05.2017 podczas spotkania z kultura ukraińską, którą przedstawiła nam Valentyna Cherevchenko – Ukrainka od kilku lat mieszkająca w Gnieźnie. Pani Valentyna opowiedziała nam o Ukrainie z jej historią, pięknymi zwyczajami, ludźmi budującymi dumę i tożsamość narodową. Mieliśmy okazję również spróbować tradycyjnego jadła ukraińskiego oraz pięknego i smacznego tortu wykonanego przez prowadzącą. Każdy mógł również zrobić sobie pamiątkę ze spotkania. W trakcie warsztatów uczestnicy spotkania ozdabiali  drewniane łyżki metodą dekupage z użyciem ludowych ukraińskich wzorów. Ludową tradycją Ukrainy jest również wykonywanie lalek – motanek. Z tą słowiańską sztuką, uczestnicy naszych zajęć krawiectwa oraz rękodzieła zapoznawali się już wcześniej a efekty ich prac pięknie ozdabiały sale w których odbywało się spotkanie.

Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem i po raz kolejny okazało się, że więcej nas łączy niż dzieli.  

Dwa miesiące temu rozpoczęła swoją działalność nowa odsłona Pracowni Teatralnej czyli Papierowy Teatr – Kamishibai. Skupia on grupę bardzo twórczych ludzi a pierwsze efekty naszej pracy mogliśmy zaprezentować w świetlicy środowiskowej „Dzieci z chmur”. 30.05.2017 roku odbyło się przedstawienie baśni japońskiej pt „Ogród Niebios” połączone z nauką japońskiej sztuki składania papieru czyli orgiami.

Dzieci słuchały w skupieniu i bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach orgiami składając barwnego motyla. Okazało się, że w epoce szybko zmieniających się obrazków, dzieci ciągle potrafią słuchać, skupiać się na snutych niespiesznie  opowieściach. Spotkanie to dało całej grupie wiele satysfakcji i energii do dalszej pracy.

W dniu 27.04.2017 roku spotkaliśmy się w LARGO  z Panem Maciejem Napieralskim, który przedstawił nam działalność Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. W bardzo szerokim zakresie pomaga ona osobom niepełnosprawnym ze szczególnym uwzględnieniem osób poruszających się na wózkach. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze i było okazją nie tylko do zdobycia informacji ale też podzielenia się swoimi doświadczeniami. Wielu jego uczestników znalazło ofertę odpowiadającą ich potrzebom. Mamy wielką nadzieję, że  był to początek dalszej udanej współpracy.

W radosnej atmosferze przebiegały świąteczne warsztaty plastyczne w Centrum Aktywności Społecznej „LARGO”.
Uczestnicy zdobili wielkanocne jajka różnymi technikami plastycznymi.  Wykazali się przy tym dużą kreatywnością i artystycznym zapałem, wspólnie podziwiając wykonane dzieła. Na twarzach artystów z pasji było widać radość tworzenia i zadowolenia z efektów pracy. Takie spotkanie – warsztaty – daje wszystkim  wiele radości, wzbudza pozytywne emocje. Wzajemna integracja służy wspólnemu dobru, a przede wszystkim miłe towarzystwo sprzyja rozwojowi artystycznemu i uwrażliwia na drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania będą równie owocne.

29.03.2017 był w Centrum Aktywności Społecznej Largo dniem szczególnym. Po raz trzeci świętowaliśmy Dzień Sztuki czyli prezentację działań twórczych Pracowni Teatralnej i Malarskiej. Grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie „Dwa Nieba” będące adaptacją bajki filozoficznej „Jak Bóg Major utracił tron” oraz opowiadania „Kurczak Mały”. Obie adaptacje pochylały się nad kondycją współczesnego człowieka, jego osamotnieniem oraz sensem walki z ustalonym i narzuconym porządkiem.

Drugą część tego spotkania stanowił wernisaż wystawy Andrzeja Przedwojskiego, który związany jest z naszą pracownią malarską niemal od początku jej istnienia i który mówi o sobie, że nie potrafi malować. Prezentowane obrazy oraz zainteresowanie oglądających mówią jednak coś innego. Wzrok przyciągają zwłaszcza formy duże, odważne zarówno w warstwie kolorystycznej jak też formie. Uznanie budzi również różnorodność tematyczna obrazów. Od skromnego autoportretu przez malarstwo pejzażowe do niezwykle symbolicznej Golgoty. Wystawę oglądać można do końca kwietnia. Zachęcamy i zapraszamy.

Dzień ten to nie tylko okazja do spotkania się ze sztuką ale również drugim człowiekiem. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie niezwykłej i ciepłej atmosfery.

Od  1.03.2017 roku wprowadzamy Wiosenny Rozkład Zajęć. W związku z tym zmianie ulegają dni i godziny prowadzonych warsztatów. Prosimy o prześledzenie zmian w zakładce Plan Zajęć.  
Jednocześnie informujemy, że zajęcia Pracowni Fotograficznej odbywać się będą od 20.03.2017 roku.

Pierwsze w tym roku spotkanie integracyjne już za nami. Tym razem motywem przewodnim były lata 80-te, co pozwoliło wielu osobom przenieść się wspomnieniami do czasów minionych. Spotkanie było też okazją do zaprezentowania Pracowni Ruchu i Tańca. Po raz kolejny okazało się, że nic nie integruje tak jak muzyka i taniec. Szczególnym, bo odbywającym się w LARGO po raz pierwszy, wydarzeniem była prezentacja tańca na wózku. Gratulujemy Lidce i Marcinowi i życzymy dalszych postępów w drodze do mistrzostwa.

Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom mając nadzieję, że była to prawdziwa chwila wytchnienia w nawale codziennych obowiązków. [Czytaj więcej...]

 

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie
ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na
„Przeprowadzenie „Warsztatów z zarządzania emocjami” oraz „Warsztatów z dobrej komunikacji w rodzinie” dla uczestników projektu „Poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i systemu pieczy zastępczej” 7.2.1. WRPO14+”
w trybie zapytania ofertowego o wartości poniżej 30.000,00 euro.

 

 
 

Prawdziwa sztuka to taka, która pochodzi z potrzeby tworzenia.

Albert Einstein

 

Zachęcamy wszystkich do śledzenia zawartości zakładki Nasza twórczość. W związku z tym, ze do CAS LARGO przychodzi wielu bardzo twórczych ludzi, chcemy umożliwić im pokazanie światu swojej „prawdziwej sztuki”. Na początek coś do posłuchania czyli Autumn’s Moon – kompozycja i wykonanie Rafał Bielazik.
Po świąteczno-noworocznej przerwie wracamy do zajęć i spotkań integracyjnych. Od 9.01.2017r. odbywać się będą wszystkie zajęcia, ale godziny niektórych ulegają zmianie. Bardzo prosimy o zapoznanie się ze zmianami w zakładce plan zajęć.
Za nami kolejne świąteczne spotkanie integracyjne, które zgromadziło w CAS LARGO uczestników zajęć i ich przyjaciół. Szczególną radość sprawił nam wszystkim widok nowych twarzy, u których atmosfera otwartości i ciepła panująca na spotkaniu, wywołała wzruszenie. Mogliśmy po raz kolejny podziwiać pracę naszej grupy teatralnej, która wprowadziła nas w świąteczny nastrój swoim występem oraz popisy muzyczno-wokalne naszej nowej grupy. Niestety choroby wykluczyły z występu większość wokalistów ale ich miejsce zajęli spontaniczni ochotnicy. Wspólne śpiewanie kolęd i piosenek świątecznych znakomicie zintegrowało wszystkich uczestników. Dziękujemy p. Marii za zaangażowanie i akompaniament. Ozdoby świąteczne wykonane w pracowni plastycznej i krawieckiej przepięknie udekorowały sale, wzbudzając podziw dla twórców. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację spotkania.

[Czytaj więcej...]

Każdy taniec jest odkryciem nas samych.

Martha Graham

29.11.2016r., dane nam było być świadkami takiego odkrywania siebie podczas pokazu tańca na wózkach. Odbył się on w ramach projektu „Ostatnia Mila”, w którym udział biorą uczestnicy Grupy Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych. Był to już trzeci pokaz, który unaocznił jak długą drogę przeszli tancerze uczestnicząc w cotygodniowych treningach, wkładając w nie energię, pasję i wiarę że wszystko jest możliwe.

Gratulujemy z całego serca i z niecierpliwością czekamy na prezentację działań Pracowni Ruchu i Tańca w Largo.

Śpiewanie to ten rodzaj ekspresji, który pozwala nie tylko uwolnić od napięć i wywołać uśmiech na każdej twarzy ale także buduje więzi i integruje. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych na zajęcia ze śpiewu, które odbywają się w czwartek o godz. 11.00. W tym miejscu serdecznie dziękujemy pani Marii, która zechciała poświęcić swój czas i podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem.

Wieczór poezji i malarstwa

Niektórzy lubią poezję
Niektórzy –
czyli nie wszyscy.
Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość.
Nie licząc szkół, gdzie się musi,
i samych poetów,
będzie tych osób chyba dwie na tysiąc.

Wisława Szymborska

[Czytaj więcej...]

W dniach 5, 12, 19, 26 października uczestnicy II edycji projektu „Jestem niepełnosprawny – mam prawo żyć, działać i pracować w społeczeństwie” organizowanym przez Stowarzyszenie Maki w Gnieźnie, brali czynny udział w zajęciach plastycznych prowadzonych w Centrum Aktywności Społecznej „Largo”.

Uczestnikami warsztatów plastycznych były osoby z ŚDS Trzemeszno, WTZ Kłecko oraz ŚDS „Dom Tęcza”. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, uczestnicy ozdabiali różne przedmioty codziennego użytku techniką decoupage.

Goście nie tylko brali udział w zajęciach plastycznych, ale także zapoznali się z szerokim wachlarzem proponowanych zajęć naszych pracowni, skierowanych głównie do osób niepełnosprawnych oraz zapoznali się z celami naszej instytucji.

Drzwi naszego centrum są otwarte na dalszą współpracę. Liczymy w przyszłości na kolejne takie spotkania.

[Czytaj więcej...]

Informujemy, że nastąpiły zmiany w naszym jesiennym rozkładzie zajęć. Powróciły zajęcia w ramach Pracowni Fotograficznej (czwartek godz. 17.00 – 18.30) oraz Klubu Miłośników Języka Angielskiego (piątek godz. 16.00 – 18.00). Odpowiadając na potrzeby uczestników zwiększamy również częstotliwość zajęć z Gimnastyki korekcyjnej, na którą zapraszamy w środy (17.00 – 18.00) i czwartki (17.30 – 18.30) oraz zwiększamy ilość godzin Malarstwa i rysunku (wtorek 15.00 – 18.00). Zmiany nastąpiły również w Pracowni krawieckiej. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach (wtorek 14.00 – 16.00 oraz 16.00 – 18.00). Wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem w zajęciach CAS LARGO zachęcamy do śledzenia zmian w zakładce Plan zajęć.


Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
i mocno wierzę w to,
że ten świat
nie zginie nigdy dzięki nim.

O aktualności przesłania piosenki Cz.Niemena mogliśmy przekonać się w sobotę 1.10.2016r podczas akcji szycia lalek na aukcję , z której pieniądze mają być przeznaczone na leczenie chorej Elizy. W tłumie harcerzy, którzy opanowali tego dnia Stary Lamus, swoje miejsce znalazły tez panie z pracowni Krawieckiej LARGO pod wodzą nieocenionej p.Bożenki. [Czytaj więcej...]

W czwartek 29.09.2016r. odbyła się kolejna edycja programu „Co każdy z niepełnosprawnością wiedzieć powinien” realizowanego przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych. Gościliśmy ludzi na co dzień zajmujących się problemami osób niepełnosprawnych którzy, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się porady prawne oraz te związane z funkcjonowaniem na rynku pracy. Uczestnicy spotkania mieli również okazję porozmawiać o codziennych problemach osób niepełnosprawnych z psychologiem oraz zasięgnąć opinii fizjoterapeuty. Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem oraz przebiegło w bardzo miłej i otwartej atmosferze. Bardzo dziękujemy naszym gościom i już teraz zapraszamy na przyszłoroczną edycję programu. [Czytaj więcej...]

Akademia @ktywności

W ramach współpracy z Fundacją na rzecz poprawy jakości życia- OD-Nowa, w CAS LARGO realizowany jest projekt „Akademia @ktywności- szkolenia komputerowe dla osób w wieku 50 lat i więcej”. Zajęcia dla 30 osób chcących podnieść swoje kompetencje w zakresie obsługi komputera, rozpoczęły się 28.09.2016r. Informujemy również, że prowadzimy nabór do grup rozpoczynających zajęcia w listopadzie. Zapraszamy osoby pracujące w wieku 50+ , które mają potrzebę doskonalenia swoich umiejętności.

Wszystkie szkolenia są bezpłatne!

Zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunów do udziału w programie „ Co każdy z niepełnosprawnością wiedzieć powinien” realizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Nerwowo-Mięśniowych. Spotkanie odbędzie się w Largo dnia 29.09.2026r o godz. 9.00. Będzie to okazja do skorzystania z porad prawnika, lekarza orzecznika, psychologa czy fizjoterapeuty.

Informujemy, że zajęcia Klubu Miłośników Języka Angielskiego z przyczyn organizacyjnych zostają zawieszone. W celu otrzymania bliższych informacji prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Wszelkie informacje o zmianie w harmonogramie zajęć są umieszczane również na naszej stronie internetowej.

W dniu 14.09.2016r. zostaliśmy zaproszeni przez Stowarzyszenie MAKI na Święto Ziemniaka do ŚDS „Dom Tęcza”. Impreza odbywająca się w ludowym anturażu była okazją nie tylko do zabawy, ale też do zawarcia znajomości oraz zdobycia nowych doświadczeń. Zostaliśmy przyjęci bardzo otwarcie i serdecznie, za co bardzo dziękujemy pracownikom oraz uczestnikom zajęć w „Domu Tęcza”. Mamy też nadzieję na rewanż przy okazji imprez integracyjnych organizowanych w CAS LARGO.

ziemniak

Z przykrością informujemy, że zaplanowany na 29.09.2016r. finisaż wystawy Anastazji Holland „Opowieści ze świata Elfów” z przyczyn organizacyjnych nie odbędzie się. Za zaistniałą sytuację – przepraszamy!

Wrzesień przyniesie nam zmiany w planie zajęć. Pracę wznawiają pracownie komputerowa, malarska oraz teatralna. Zwracamy uwagę na nowe godziny zajęć z gimnastyki. Szczegółowy plan w zakładce Plan Zajęć. Wszystkich chcących aktywnie spędzać czas w miłej atmosferze serdecznie zapraszamy.

Klub Miłośników Języka Angielskiego zabrał nas w niezwykłą podróż sentymentalną. Program artystyczny  „The Beatles for us”, na który składały się piosenki zespołu oraz ich polskie tłumaczenia, był efektem kilkumiesięcznej pracy całej grupy pod opieką Marka Cybułki. [Czytaj więcej...]

Uczestnicy Grupy Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych, biorący udział w projekcie „Ostatnia Mila”, mieli okazję zaprezentować owoc swojej ciężkiej pracy w Sali Gimnastycznej SP 2. Występy taneczne podziwiała wierna widownia, która ukradkiem ocierała łzy wzruszenia. Zarówno układ grupowy jak też występ solowy Lidki i Marcina był niezapomnianym doświadczeniem. Wielkie gratulacje! [Czytaj więcej...]

Pełni obaw co do warunków pogodowych, różnymi środkami lokomocji wyruszyliśmy do Dębnicy, gdzie czekali na nas mili gospodarze ze stowarzyszenia „Promyk”. Przywitało nas jednak piękne słońce, które towarzyszyło całemu spotkaniu. Dzięki temu mogliśmy stworzyć wspólny obraz ukwieconej łąki, upiec kiełbaski czy wreszcie pośpiewać sobie przy akompaniamencie gitary. Nic tak nie sprzyja integracji jak wspólne śpiewanie- to prawda znana od zawsze. Nacieszyliśmy się spokojem, pięknymi widokami , świeżym powietrzem i naładowawszy akumulatory wróciliśmy pełni radości do Gniezna. Bardzo dziękujemy panu Jarkowi, który odwiózł wszystkich „wózkowiczów” pod dom oraz naszym gospodarzom z „Promyka”. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Czesi, która jest pomysłodawczynią wyjazdu i która bardzo się zaangażowała w jego organizację. [Czytaj więcej...]

Z wizytą w grodzie Halszki – pod takim hasłem odbyło się w CAS LARGO spotkanie z wybitnym regionalistą panem Pawłem Mordalem. Nasz gość odsłonił zebranym małą część tajemnic Ziemi Szamotulskiej a wszyscy mamy nadzieję odkryć dalsze w czasie wycieczki do Szamotuł. Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem a zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który był okazją do podzielenia się refleksją i miłego spędzenia popołudnia co sprzyja głębszemu poznaniu i integracji uczestników.
Spotkanie w CAS LARGO to kolejna odsłona rozwijającej się współpracy między LARGO a instytucjami kulturalnymi z Szamotuł. Jak dotąd gościliśmy u siebie poetkę Wiesławę Szajkowską i gawędziarza Łukasza Bernady zaś prace wykonane w naszej pracowni malarskiej, wystawiane były w tamtejszym Domu Kultury. W tym miejscu należy wspomnieć, jak wielką rolę w rozwijaniu tej współpracy pełni Pan Marek Cybułka, któremu dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji spotkania. [Czytaj więcej...]

Dnia 25.05 2016 Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Gnieźnie zorganizował w Largo ”Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych”.

Tego dnia pracownicy ZUS udzielali odpowiedzi na pytania osób niepełnosprawnych, m.in.: zasad przyznawania rent, orzecznictwa lekarskiego, rehabilitacji leczniczej prowadzonej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, uprawnień pracowniczych, zasad dofinansowania pracodawców z tytułu zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz instytucjonalnego wsparcia takich osób itp. [Czytaj więcej...]

28 kwietnia br. odbyło się w Largo kolejne spotkanie integracyjne. Tym razem był to II Dzień Sztuki a oprawę stanowiły prezentacja Warsztatów Teatralnych oraz wernisaż prac pana Jana Łąckiego.
Pan Jan jest związany z nami od początku istnienia Largo, nic więc dziwnego że jego prace wypełniły obie sale na parterze nadając im niezwykły klimat. Zebrani goście mogli podziwiać obrazy, rzeźby, grafiki, witraże czy też prace wykonane z filcu. [Czytaj więcej...]

17.03.2016 roku odbyło się w Largo kolejne w tym roku spotkanie integracyjne . Tym razem motywem przewodnim były „wielkanocne jaja”. Licznie zgromadzeni uczestnicy mogli realizować się twórczo ozdabiając styropianowe jaja techniką decupage. Powstały w ten sposób niepowtarzalne świąteczne ozdoby. Była to również okazja do spotkania przy kawie i słodkim ciasteczku dająca chwile wytchnienia w ferworze przedświątecznych przygotowań. 

Dziękujemy wszystkim za przybycie i pomoc w organizacji tego miłego spotkania. [Czytaj więcej...]

26 lutego 2016 roku Grupa Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych w ramach wspólnych spotkań wybrała się razem z opiekunami do gnieźnieńskiego teatru. Tym razem mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl zatytułowany: „Nasze miasto”, który wyreżyserował Piotr Kruszczyński.

Spektakl jest opowieścią o małym, amerykańskim miasteczku Grovers Corners, jednak równie dobrze może to być opowieść o Gnieźnie, co zresztą zostało podkreślone przez reżysera na zakończenie przedstawienia. [Czytaj więcej...]

Centrum Aktywności Społecznej LARGO zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z 

BEZPŁATNYCH PORAD PSYCHOLOGA

Gwarantujemy skuteczną pomoc i przyjazną atmosferę.


Porady odbywają się we wtorki w godz. od 14:15 do 16:15


Zapisy pod numerem telefonu: (61) 425-04-69

lub osobiście przy ul. Kościuszki 7

AKADEMIA ŻYCIA prowadzona przez fundację Podaj Dalej im doktora Piotra Janaszka, to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie, mające w sposób kompleksowy pomagać młodym ludziom poruszającym się na wózku w wejściu na rynek pracy. Kryteria rekrutacji, sposób funkcjonowania oraz efekty kilkuletniej już działalności przedstawił na spotkaniu z uczestnikami Grupy Wsparcia dla Osób Niepełnosprawnych, pan Karol Włodarczyk, który przyjechał do nas z Konina, gdzie działa Akademia.

Nieznane często budzi lęk. [Czytaj więcej...]

Liczba wejść

  • 22306Odsłon razem:
  • 11338Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out