Wtorkowe popołudnie upłynęło w CAS LARGO pod znakiem Prawdziwej Sztuki czyli takiej – jak mawiał A. Einstein- która płynie z potrzeby tworzenia. Potrzeba ta powoduje, że każdego popołudnia CAS LARGO tętni życiem. Dzień Sztuki po raz kolejny stał się okazją do spotkania, wymiany wrażeń i refleksji.

„Nasza Klasa”- niezwykle poruszające, pobudzające do refleksji przedstawienie w wykonaniu Grupy Teatralnej. Treść oparta na poezji W. Szymborskiej a tytuł nawiązuje do przedstawienia T. Kantora „Umarła Klasa” oraz nazwy portalu społecznościowego, przez który ludzie odnajdywali znajomych sprzed lat. Była to okazja do wspomnień, refleksji nad własnym życiem, oraz nad światem współczesnym i jego stosunkiem do śmierci. Jego symbolem jest niezwykła sceną finałowa, w której reżyser i aktor – A. Malicki – bez emocji ogląda i fotografuje rzeczy pozostałe po „tych co odeszli”.

W dalszej części wieczoru zaprezentowali się uczestnicy zajęć Pracowni Malarskiej, którzy opowiedzieli o swoich zmaganiach twórczych z linorytem oraz doświadczeniach związanych z odkrywaniem swojego talentu malarskiego.

Gościnnie zaprezentowało się Koło Pań Kreatywnych z Łubowa pod kierownictwem Agnieszki Gadzińskiej. W CAS LARGO możemy oglądać rzeźby wykonane za pomocą utwardzania materiałów powertexem. Anioły, Afrykanki oraz Damy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczestników spotkania.

Grafiki oraz rzeźby można oglądać w CAS LARGO do 7.05.2018r. Serdecznie zapraszamy.

Liczba wejść
  • 81650Odsłon razem:
  • 45180Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out