25.10.2017 w Largo po raz kolejny odbyło się spotkanie będące okazją do zaprezentowania działających pracowni. Grupa – Teatrzyk Kamishibai po raz pierwszy zaprezentowała efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Teatrzyk Kamishibai to sztuka opowiadania historii z wykorzystaniem papierowych kart umieszczonych w drewnianej skrzynce będącej dla nich tłem.
Widzowie mieli okazję obejrzeć japońską baśń „Ogród Niebios” oraz „Tajemnicę Zamku Gnieźnieńskiego” w autorskim opracowaniu graficznym i literackim. Baśniowa atmosfera przedstawień podkreślona była stylową muzyką, strojami osób czytających i osobą bajarza w czarnej pelerynie, który wprowadzał widzów w ten niezwykły świat. Po raz kolejny okazało się, że w dobie komputerów i TV ciągle mamy wielką potrzebę żywego kontaktu i zasłuchania w opowieści bajarzy o czym świadczyła ilość osób przybyłych na ten wieczór.
Natura i architektura to tytuł wystawy fotograficznej, której wernisaż miał również miejsce tego wieczoru. Pracownia fotografii zaprezentowała niezwykłe, bardzo osobiste spojrzenie na Gniezno. Autorzy zdjęć zwrócili nam uwagę na przepiękne detale architektoniczne, które na co dzień mijamy nie zwracając na nie uwagi. Smutne spojrzenie lwa, który przez wiele lat strzegł wejścia do apteki Pod Lwem a, Św.Jerzy dzielnie walczący ze smokiem, sierp i snop zboża to niemi świadkowie mijającego czasu uchwyceni w obiektywie aparatu. Obok nich możemy podziwiać piękno gnieźnieńskich jezior i parków. Gałązka wiśni na tle muru, ptak ukrywający się w trzcinie są odzwierciedleniem wrażliwości autorów. Wystawę można zobaczyć w Largo do 15.11.2017.

Liczba wejść
  • 81672Odsłon razem:
  • 45202Gości razem:
  • 0Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out