29.03.2017 był w Centrum Aktywności Społecznej Largo dniem szczególnym. Po raz trzeci świętowaliśmy Dzień Sztuki czyli prezentację działań twórczych Pracowni Teatralnej i Malarskiej. Grupa teatralna zaprezentowała przedstawienie „Dwa Nieba” będące adaptacją bajki filozoficznej „Jak Bóg Major utracił tron” oraz opowiadania „Kurczak Mały”. Obie adaptacje pochylały się nad kondycją współczesnego człowieka, jego osamotnieniem oraz sensem walki z ustalonym i narzuconym porządkiem.

Drugą część tego spotkania stanowił wernisaż wystawy Andrzeja Przedwojskiego, który związany jest z naszą pracownią malarską niemal od początku jej istnienia i który mówi o sobie, że nie potrafi malować. Prezentowane obrazy oraz zainteresowanie oglądających mówią jednak coś innego. Wzrok przyciągają zwłaszcza formy duże, odważne zarówno w warstwie kolorystycznej jak też formie. Uznanie budzi również różnorodność tematyczna obrazów. Od skromnego autoportretu przez malarstwo pejzażowe do niezwykle symbolicznej Golgoty. Wystawę oglądać można do końca kwietnia. Zachęcamy i zapraszamy.

Dzień ten to nie tylko okazja do spotkania się ze sztuką ale również drugim człowiekiem. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz stworzenie niezwykłej i ciepłej atmosfery.

Liczba wejść
  • 79436Odsłon razem:
  • 43378Gości razem:
  • 1Goście obecnie online:
Zoom in Regular Zoom out